CİLDİMİZİ GEÇ YAŞLANDIRMAK İÇİN....

2011-05-31 09:44:00

Karanlıkta uyumanın tüm hücreleri yenilediğini ve anti-aging etkisi yaptığını biliyormuydunuz? Sizde şahit olmuşsunuzdur.. Sabah kalktığınızda cildiniz daha parlaktır.. Ama sabahlayıp gün içerisinde uyuyup kalktığımızda cildimiz solgun, kızarık sanki yaşlanmış gibi olur.

Şahsen benim oluyor.

Gece ile gündüz uykusu aynı değildir. Bu döngüyü değiştirirseniz ne yaparsanız yapın yaşlanmayı geciktiremezsiniz. Melanin pigmenti, bu döngümüzü sağlayan fiziki ve ruhsal bizi dinç tuttan bir hormondur ve ancak karanlıkta salgılanır.

Bu yüzden karanlıkta uyumanın faydaları büyüktür. Hele gece uyuyup sabah uyandığımızda yüzümüzü soğuk su ile yıkarsak cildimiz daha bir gençleşir.

Her sabah duş alıyorsanız sıcak su ile almayın... Ilık su ile alın ve en son çıkmadan önce soğuk su ile vücudunuza dinçlik kazandırın.

Gün içerisinde ensenizi soğuk su ile ıslatmak anti-aging etkisi yaratır. Bunu da saatte bir yaparsanız kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedeceksinizdir.

Stresten uzak kalın, gece uyuyun, vücudunuzu soğuk su ile yıkayın, görün bakın cildiniz nasıl daha bir dinç daha bir genç olacak......

 

HALKAHABERhttp://halkahaber.blogcu.com

12
0
0
Yorum Yaz